آغاز رقابت امدادی دانش آموزان آماده در روزهای سخت استان مرکزی در المپیاد آماده استانی

آغاز رقابت امدادی دانش آموزان آماده در روزهای سخت استان مرکزی در المپیاد آماده استانی

|آغاز رقابت امدادی دانش آموزان آماده در روزهای سخت استان مرکزی در المپیاد آماده استانی از هلال ۱۴۷|

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی از آغاز رقابت امدادی  ۳۴۰ دانش آموز عضو کانون دانش آموزی شعب جمعیت هلال احمر استان در المپیاد آماده مرحله استانی خبر داد.

به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ آرش اشتری در ارتباط و رابطه با این خبر بیان داشت: صبح امروز مورخ بیست و همچنين هشتم خرداد ماه سال شمسي جاری، مرحله استانی هفتمین دوره از المپیاده آماده دادرس ویژه ۱۵۰ دانش آموز آماده در روزهای سخت پسر از ۱۰ تیم اعزامی شعب جمعیت هلال احمر استان با حضور مسئولین جمعیت هلال احمر، آموزش و همچنين پرورش، داوران و همچنين اساتید مجرب این حوزه به میزبانی جمعیت هلال احمر استان در محل دانشکده ماشین سازی اراک برگزار شد.

اشتری عنوان کرد: دانش آموزان در این مسابقات در ۸ آیتم اصلی و همچنين دو آیتم جانبی همچون اسکان اضطراری، اطفاء حریق، حمل گروهی و همچنين انفرادی، آتل و همچنين بانداژ، cpr و همچنين bls، پناهگیری و همچنين آیتم جانبی که ابتکار سرداوران مسابقات بود با یکدیگر به رقابت پرداخته و همچنين در پایان به ترتیب از تیم های منتخب اول تا سوم در اختتامیه مسابقه، تقدیر شد.

وی افزود: بعد از بررسی نتایج و همچنين جمع بندی در پایان مسابقه توسط کارشناسان جوانان، سرداور و همچنين داوران حاضر، به ترتیب شعب ساوه موفق به کسب مقام اول، اراک مقام دوم و همچنين دلیجان مقام سوم شده و همچنين تیم شهرستان خنداب نیز موفق به کسب جام بشردوستی شدند.

دست يار مسائل جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی اظهار داشت: این مسابقات در مرحله شهرستان با حضور  ۱۳۴ تیم  به رقابت پرداخته و همچنين از هر شهرستان یک تیم منتخب به مرحله استانی راه یافته و همچنين بعد از رقابت تنگاتنگ در مرحله استانی تیم برتر به مرحله کشوری که در تیر ماه سال شمسي جاری برگزار می مي شود راه خواهند یافت.

اشتری خاطرنشان کرد: یادگیری دوره های آموزش امداد و همچنين کمکهای اولیه هر چه از سنین پایین تر انجام مي شود تاثیرگذارتر و همچنين در ذهن آنها بهتر نهادینه می مي شود و همچنين  فرصتی برای هلال احمر و همچنين دیگر ارگان ها است  که این آموزه های غیر درسی را به دانش آموزان  و همچنين دوره متوسطه اول ارائه نمایند.

وی تصریح کرد: این آموزش به مدت ۷ سال شمسي است که در پایه هشتم ارائه و همچنين دانش آموزانی که بیشتر علاقه مند خواهند بود ضمن وارد شدن به کانون های دانش آموزی  هلال احمر به عنوان یک عضو علاقه مند می توانند در دوره های امدادی شرکت نمایند  و همچنين به عنوان دادرس هلال احمر در مدرسه ای که در حال تحصیل خواهند بود  هنگام حوادث امادگی کامل را داشته و همچنين به  دانش آموزان دیگر که در مدرسه آموزش و همچنين در مواقع بحران امداد رسانی نمایند.

دست يار مسائل جوانان این جمعیت گفت: این طرح و همچنين  همه برنامه جذاب و جالب و خوب هایی که ما در کانونهای دانش آموزی داریم یک طرح مشترکی است بین هلال احمر و همچنين آموزش و همچنين پرورش که با تفاهم نامه وزارتی ابلاغ شده و همچنين هر ساله اجرا می مي شود که به تا حال همکاری بسیار خوبی در شهرستانها وجود داشته و همچنين خانواده ها هم بسیار علاقه مند شدند که  فرزندانشان  این دوره های امدادی را در کنار درسشان فراگیرند.

اشتری در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کشور ما ایران گاها شاهد حوادث ناگوار طبیعی و همچنين غیر طبیعی شامل زلزله ،سیل و همچنين آتش سوزی بوده که امسال هم شاهد آن هم بودیم، مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است که حتما خانواده ها در راستای تحقق شعار هلال احمر که هر خانواده ایرانی یک امدادگر است گام برداشته و همچنين همچنين و علاوه بر خود،  فرزندانشان را نیز برای یادگیری آموزش های امدادی تشویق کنند.

 

آغاز رقابت امدادی دانش آموزان آماده در روزهای سخت استان مرکزی در المپیاد آماده استانی در تاریخ ۱۸ June 2019 | 8:25 pm منتشر شده است

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آغاز رقابت امدادی دانش آموزان آماده در روزهای سخت استان مرکزی در المپیاد آماده استانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *